Blog

02.04.2024

Svetový deň zdravia: Dôležitosť Prevencie a Zdravého Životného Štýlu

Svetový deň zdravia, oslavovaný každoročne 7. apríla, je iniciatívou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorá má za cieľ zvýšiť povedomie o zdraví a podporovať zdravotné osvetové aktivity po celom svete.

Prečítať
20.03.2024

Minerál Železo

Železo je minerál, ktorý hrá kľúčovú úlohu v tele. Je nevyhnutný pre tvorbu hemoglobínu, bielkoviny, ktorá prenáša kyslík z pľúc do ostatných častí tela.

Prečítať
20.03.2024

Zdravý Spánok

Zdravý spánok je základným pilierom celkového zdravia a blahobytu. Aj keď sa niekedy podceňuje, kvalitný spánok má významný vplyv na fyzické, duševné a emocionálne zdravie jednotlivca.

Prečítať
20.02.2024

Posilňovanie Žien: Svetový Deň Žien a Oslava Ich Úspechov

Svetový deň žien, ktorý sa každoročne slávi 8. marca, je príležitosťou na zdôraznenie prínosu žien ku spoločnosti a boj za rovnosť pohlaví.

Prečítať
11.07.2023

Nechty - zrkadlo nášho vnútorného zdravia

Nechty sú zrkadlom nášho vnútorného zdravia. Krehké nechty sú častým problémom žien a prejavujú sa drsným povrchom, lámavosťou sa a odlupovaním. Za ideálnych podmienok prijímame potrebnú výživu prostredníctvom plnohodnotných potravín. Ak však takúto možnosť nemáme, môžeme si pomôcť výživovými doplnkami.

Prečítať
19.06.2023

Vlasy - koruna krásy

Zrejme každá žena by sa potešila krásnym, hustým, lesklým a zdravým vlasom, ktoré vidíme v reklamách na šampóny. Aby boli naše vlasy naozajstnou korunou krásy, je potrebné sa začať o nich starať najskôr zvnútra.

Prečítať
05.06.2023

Collagen Alpha a koža

Čím ste zdravší, tým lepšie vyzeráte, lepšie sa cítite a vyžarujete pohodu. Čím krajšie si želáte vyzerať, tým lepšie musíte „kŕmiť“ svoje bunky a tkanivá, aby vašu krásu podporili.

Prečítať
29.05.2023

Svetový týždeň rešpektu k pôrodu.

Svetový týždeň rešpektu k pôrodu bol po prvýkrát iniciovaný v roku 2004 francúzskou organizáciou Alliance française pour l’accouchement respecté (AFAR). Na Slovensku máme viaceré organizácie, ktoré sa dennodenne venujú zlepšeniu slovenského pôrodníctva. Slovenské štandardy však...

Prečítať
07.05.2023

Pohybom k zdraviu

Nedostatočná fyzická aktivita je jeden z hlavných rizikových faktorov chronických ochorení. Pravidelný pohyb má mnoho prínosov pre zdravie človeka. Priaznivo ovplyvňuje činnosť srdcovo-cievneho systému, znižuje riziko srdcových chorôb, mozgovej príhody, cukrovky...

Prečítať
23.04.2023

Šport a kolagén

Cvičenie je skvelé pre celkové zdravie a pohodu, ale predstavuje aj záťaž pre vaše telo. Každý šport, či sa mu venujeme iba rekreačne alebo pravidelne, má určité nároky na naše telo a zdravie. Iba keď sme zdraví, môžeme mať radosť z cvičenia a pohybu a dosahovať tak aj lepšie výkony.

Prečítať
19.03.2023

Kolagén pre Vaše svaly

Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi bielkovín. Predstavte si ich ako kúsky lega potrebné na regeneráciu svalových vlákien. Pri trávení sa kolagén rozkladá na aminokyseliny, ktoré potom telo distribuuje tam, kde je proteín najviac potrebný. Vaše svaly absorbujú veľké množstvo aminokyselín...

Prečítať
27.02.2023

Svetový deň hepatitídy

Podľa odborníkov štatistiky ochorení pečene stúpajú v dôsledku obezity, nadmernej konzumácie alkoholu, nezdravej stravy a komplexného celku sociálno-ekonomických problémov.

Prečítať
O spoločnosti

Auromeda, Váš spoločník na životnej ceste
AUROMEDA je nová značka výživových doplnkov na slovenskom trhu, zameraná na produkty podporujúce zdravie, krásu a predovšetkým vitalitu ľudí každej vekovej skupiny. Okrem značky AUROMEDA na trhu pôsobíme od roku 2015 ako člen skupiny Pharm Trade, ktorý obchoduje s farmaceutickým tovarom. Značka AUROMEDA ponúka rôzne druhy exkluzívneho ochuteného kolagénu, ktoré sú obohatené o vitamíny, minerály a ďalšie látky. Tieto patentované zmesi pomáhajú podporovať liečbu rôznych zdravotných indikácií. Okrem slovenského trhu má značka AUROMEDA zastúpenie aj na blízkom východe v Spojených arabských emirátoch.

© 2024 AUROMEDA s.r.o.