Blog

11.07.2023

Nechty - zrkadlo nášho vnútorného zdravia

Nechty sú zrkadlom nášho vnútorného zdravia. Krehké nechty sú častým problémom žien a prejavujú sa drsným povrchom, lámavosťou sa a odlupovaním. Za ideálnych podmienok prijímame potrebnú výživu prostredníctvom plnohodnotných potravín. Ak však takúto možnosť nemáme, môžeme si pomôcť výživovými doplnkami.

Prečítať
19.06.2023

Vlasy - koruna krásy

Zrejme každá žena by sa potešila krásnym, hustým, lesklým a zdravým vlasom, ktoré vidíme v reklamách na šampóny. Aby boli naše vlasy naozajstnou korunou krásy, je potrebné sa začať o nich starať najskôr zvnútra.

Prečítať
05.06.2023

Collagen Alpha a koža

Čím ste zdravší, tým lepšie vyzeráte, lepšie sa cítite a vyžarujete pohodu. Čím krajšie si želáte vyzerať, tým lepšie musíte „kŕmiť“ svoje bunky a tkanivá, aby vašu krásu podporili.

Prečítať
29.05.2023

Svetový týždeň rešpektu k pôrodu.

Svetový týždeň rešpektu k pôrodu bol po prvýkrát iniciovaný v roku 2004 francúzskou organizáciou Alliance française pour l’accouchement respecté (AFAR). Na Slovensku máme viaceré organizácie, ktoré sa dennodenne venujú zlepšeniu slovenského pôrodníctva. Slovenské štandardy však...

Prečítať
20.05.2023

Tehotná a stále krásna

Možno poznáte mnoho povier o tom, ako tehotenstvo odoberá krásu matkám. Cieľom tohto článku je uistiť vás, že existuje spôsob, ako si zachovať krásu aj počas tehotenstva. Tehotenstvo je naozaj náročné pre vaše telo. Často sa to prejavuje aj na zmene kvality vlasov, nechtov a pokožky.

Prečítať
07.05.2023

Pohybom k zdraviu

Nedostatočná fyzická aktivita je jeden z hlavných rizikových faktorov chronických ochorení. Pravidelný pohyb má mnoho prínosov pre zdravie človeka. Priaznivo ovplyvňuje činnosť srdcovo-cievneho systému, znižuje riziko srdcových chorôb, mozgovej príhody, cukrovky...

Prečítať
23.04.2023

Šport a kolagén

Cvičenie je skvelé pre celkové zdravie a pohodu, ale predstavuje aj záťaž pre vaše telo. Každý šport, či sa mu venujeme iba rekreačne alebo pravidelne, má určité nároky na naše telo a zdravie. Iba keď sme zdraví, môžeme mať radosť z cvičenia a pohybu a dosahovať tak aj lepšie výkony.

Prečítať
19.03.2023

Kolagén pre Vaše svaly

Aminokyseliny sú stavebnými kameňmi bielkovín. Predstavte si ich ako kúsky lega potrebné na regeneráciu svalových vlákien. Pri trávení sa kolagén rozkladá na aminokyseliny, ktoré potom telo distribuuje tam, kde je proteín najviac potrebný. Vaše svaly absorbujú veľké množstvo aminokyselín...

Prečítať
27.02.2023

Svetový deň hepatitídy

Podľa odborníkov štatistiky ochorení pečene stúpajú v dôsledku obezity, nadmernej konzumácie alkoholu, nezdravej stravy a komplexného celku sociálno-ekonomických problémov.

Prečítať
19.12.2022

Čo je kolagén a akú úlohu hrá v našom tele?

Zaujíma vás odpoveď na otázku, čo je kolagén a ako dokáže pomôcť práve vám? Pripravili sme pre vás všetko dôležité na tému kolagén v krátkom článku. Dozviete sa, čo kolagén vlastne je, ako vplýva na naše telo, pri čom dokáže pomôcť užívanie kolagénu a v akej forme by sa mal užívať.

Prečítať
O spoločnosti

Auromeda, Váš spoločník na životnej ceste
AUROMEDA je nová značka výživových doplnkov na slovenskom trhu, zameraná na produkty podporujúce zdravie, krásu a predovšetkým vitalitu ľudí každej vekovej skupiny. Okrem značky AUROMEDA na trhu pôsobíme od roku 2015 ako člen skupiny Pharm Trade, ktorý obchoduje s farmaceutickým tovarom. Značka AUROMEDA ponúka rôzne druhy exkluzívneho ochuteného kolagénu, ktoré sú obohatené o vitamíny, minerály a ďalšie látky. Tieto patentované zmesi pomáhajú podporovať liečbu rôznych zdravotných indikácií. Okrem slovenského trhu má značka AUROMEDA zastúpenie aj na blízkom východe v Spojených arabských emirátoch.

© 2023 AUROMEDA s.r.o.